فناوری اطلاعات و ارتباطات

اجرای طرح های انفورماتیک و اطلاعات و ارتباطات :

• علوم رایانه • مهندسی رایانه • علوم اطلاع‌رسانی • داده‌ورزی • مهندسی داده‌ورزی • فناوری اطلاعات • ژئوانفورماتیک زمینه‌ای بین‌رشته‌ای است که از ساختارهای اطلاعاتی در جغرافیا و علوم زمین استفاده می‌کند.

فعالیت های تیوکاوان اطلس در زمینه انفورماتیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات :

طراحی و تولید نرم افزار های قدرتمند رایانه ای
طراحی و پیاده سازی سامانه های هوشمند تحت وب
مشاوره و اجرای کلیه ی طرح های انفورماتیک و تبادل اطلاعات و ارتباطات

دوربین های مدار بسته بی سیم :

دوربین‌های مداربسته بی سیم (Wireless security camera) نوعی از دوربین‌های مداربسته هستند که اطلاعات تصویر و صدا را از طریق یک ارسال کننده بی سیم برای نقطه‌ای دیگر ارسال می‌کنند. بسیاری از دوربین‌های بی سیم از یک یا دو کابل برای تامین برق استفاده می‌کنند و اصطلاح بی سیم بیشتر به طریقه ارسال اطلاعات آنها اشاره می‌کند. دوربین‌های مداربسته بی سیم به واسطه هزینه‌ها و زمان نصب پایین‌تر، در بین کاربران امروزی بسیار محبوب هستند. استفاده از دوربین‌های بی سیم امکان نصب دوربین در مکان‌هایی که امکان سیم کشی ندارند را فراهم می‌کنند.

دوربین های مدار بسته بی سیم آنالوگ :

دوربین بی سیم آنالوگ از طریق تبدیل سیگنال‌های تصاویر به سیگنال‌های رادیویی امکان انتقال انها را فراهم می اورد. خروجی فرکانسی این دوربین‌ها با توجه به برد آنها متفاوت است اما امروز استفاده از آنها تا حد زیادی محدود شده است. دوربین‌های بی سیم آنالوگ در کنار سادگی و ارزان قیمت بودن اشکالات زیادی دارند که کاربرد آنها را محدود می‌کند. در مرحله اول سیگنال این دوربین‌ها به شدت به شرایط محیطی و نویزهای الکترومغناطیسی حساس است. در واقع در صورتی که موانع موجود در راه زیاد باشند یا شرایط جوی مرطوبی در محل وجود داشته باشد سیگنال دوربین به شدت افت خواهد کرد. در مرحله دوم برندهای معتبر دوربین‌های مداربسته امروزه کمتر تمایلی برای تولید این دسته از دوربین‌های نشان می‌دهند و تنها دوربین‌های بی سیم قابل دسترسی در بازار ایران دوربین‌های با برندهای ناشناخته است که معمولا عمر مفید بالایی نیز ندارند.

دوربین های مدار بسته بی سیم دیجیتال :

دوربین‌های بی سیم دیجیتال معمولا از تکنولوژی Wifi برای ارسال اطلاعات استفاده می‌کنند. این دوربین‌ها دارای نقاط قوتی نسبت به نوع آنالوگ هستند که از جمله آنها می‌توان به پهنای باند بیشتر برای انتقال اطلاعات، تاثیر پذیری کمتر از نویز الکترومغناطیسی

برد ارسال اطلاعات :

دوربین‌های مداربسته بی سیم زمانی بهترین عملکرد را خواهند داشت که مانعی در مسیر ارسال اطلاعات آنها وجود نداشته باشد. در محیط بیرونی و بدون وجود موانع دوربین‌های بیسیم معمولا بردی بین ۷۰ تا ۱۴۰ متر خواهند داشت. وجود هر گونه مانع مانند دیوار، شیشه درخت و ... بر روی این برد تاثیر خواهند گذاشت.